Sprężyna spiralna płaska (taśmowa)

Sprężyny spiralne płaskie produkowane są z ukształtowanego materiału taśmowego, który wstępnie jest obciążony w celu utworzenia ciasnego zwoju. Możliwe jest całkowite lub częściowe rozwinięcie tego rodzaju sprężyn. Sprężyny te dzięki swej zdolności wywierania stałej siły w zakresie ugięcia znajdują zastosowanie w ruchu liniowym.

Znane przede wszystkim z konstrukcji zegarowych, znajdują również zastosowanie w wielu innych branżach. Sprężyny spiralne płaskie (taśmowe), bo o nich mowa, to komponenty zapewniające wysoką wydajność i niezawodność. Można je spotkać w wielu konstrukcjach wykorzystujących ruch liniowy, gdyż są to elementy, które wywierają siłę w zakresie ugięcia.

Rozwiązania technologiczne na najwyższym poziomie

Te niezwykłe komponenty, znane m.in. z zastosowania w dziedzinie mechaniki precyzyjnej, są odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających projektów. Ich unikalna konstrukcja i wysoka jakość wykonania gwarantują doskonałą wydajność i długotrwałą niezawodność. Każda sprężyna spiralna taśmowa to klucz do innowacyjności w wielu branżach.

Sprężyny spiralne płaskie - zalety

Wykorzystanie tych elementów w tworzonych przez Ciebie konstrukcjach nie tylko zwiększy ich efektywność, ale również zapewni bezproblemowe funkcjonowanie. Dzięki płaskiej formie każda sprężyna płaska spiralna (taśmowa) pozwala na oszczędność miejsca, jednocześnie oferując wysoką siłę działania i precyzję ruchu. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, w przeszłości komponenty te znajdowały zastosowanie głównie w zegarach mechanicznych. Obecnie częściej używane są w napędach zabawek, czy też urządzeniach wykorzystujących założenia mechaniki precyzyjnej.

Kluczowym aspektem, który wyróżnia sprężyny spiralne płaskie na tle innych rozwiązań, jest ich niezrównana wytrzymałość i elastyczność. Dzięki zastosowaniu ukształtowanego materiału taśmowego i dostosowanej technologii produkcyjnej, te komponenty mogą wytrzymać ekstremalne obciążenia, zachowując przy tym swoje właściwości przez długi czas. Co więcej, ich unikalna konstrukcja umożliwia idealne dopasowanie do specyficznych wymagań każdego projektu, zapewniając optymalne rozwiązanie dla każdego wyzwania. Odkryj potencjał, który kryje każda sprężyna taśmowa spiralna płaska i pozwól swoim projektom osiągnąć nowy wymiar efektywności.

Skontaktuj się z nami i wyślij zapytanie ofertowe, w którym uwzględnisz wszystkie dane techniczne komponentu, który Cię interesuje. Dzięki temu uzyskasz to, na czym Ci najbardziej zależy!Prosimy o wypełnienie formularza zapytania ofertowego zgodnie z specyfikacją techniczną rysunku umieszczonego po prawej stronie.


*


*


*


**


*


*


*


*


*


*


*